Wat houdt het werken als B2B Marketing Consultant bij SPOTONVISION in? Kan je een voorbeeld geven van een project waar jullie aan werken? En hoe ziet een werkdag er voor jou uit? Vragen die wij regelmatig krijgen van sollicitanten. En vragen die ik ook stelde tijdens een oriënterende koffie-afspraak bij SPOTONVISION.
Inmiddels werk ik een jaar als consultant bij SPOTONVISION en ik had mij geen betere eerste werkgever kunnen wensen.

Werken bij SPOTONVISION
Werken bij SPOTONVISION betekent allereerst werken in de consultancy. Je gaat aan de slag met marketing-gerelateerde projecten voor uiteenlopende klanten in de B2B-sector. Garantie voor afwisseling dus!
Elke paar maanden stort ik mij in een volledig nieuwe wereld van een klant. Daardoor leer ik veel bedrijven en sectoren kennen, bouw ik een professioneel netwerk op en zie ik veel verschillende kanten van B2B-marketing en sales.
Kun je een voorbeeld geven van zo’n project?
De meeste projecten hebben een focus op marketingstrategie, campagnes of technologie. Daar zijn onze teams ook op ingericht. Meestal werken we in projectteams van twee of drie personen. Ik zit in het strategisch team en werk vooral op projecten die gaan over marketingplannen, kopersinzichten, klantervaring of contentmarketing. Maar projecten bestaan ook vaak uit een combinatie van de drie. Dan werk ik bijvoorbeeld samen met iemand die meer ervaring heeft met account-based marketingcampagnes, marketing automation of chatbottechnologie.
Onze klanten kloppen aan bij SPOTONVISION omdat ze niet goed weten wie hun klanten zijn of hoe ze hen kunnen bereiken. In een van mijn eerste projecten deed ik met twee collega’s een onderzoek naar verbetering van de buyer experience. Op basis van diepte-interviews maakten we een buyer persona en een buyer journey. Vervolgens maakten we samen met het team van de klant een contentplan. Aan de hand van de interviews, brainstormsessies en online research hebben we op deze manier een contentstrategie neergezet om de koper en klant goed te kunnen bedienen op elk moment in zijn koopproces.
Aan de slag bij Salesforce
Een andere vraag die klanten ons stellen is hoe ze kunnen inspelen op veranderingen in de markt. Zo werkte ik bij Salesforce aan een project om de marktbenadering om te gooien van fysieke evenementen naar virtuele evenementen vanwege de Coronapandemie.
Met een klein team maakten we een structuur, overzicht en standaard manier van werken voor virtuele evenementen. Denk ook aan de introductie van nieuwe tools in, trainingssessies en een playbook waarin alles gewaarborgd is. Lees hier meer over dit project.
Wat doe je nog meer?
Naast het klantwerk runnen we met het team ook samen SPOTONVISION als bedrijf. Daarom pakt iedereen een aantal interne taken en projecten op, afhankelijk van iemands skills en interesses. Zo ben ik verantwoordelijk voor de interne communicatie binnen het team. Hierbij hoort bijvoorbeeld de organisatie van interne meetings, evenementen, team uitjes en de interne nieuwsbrief. En anderen zijn weer verantwoordelijk voor bijvoorbeeld onze eigen marketing, sales, strategie, en informatiebeveiliging.
Verder is het als B2B Marketing Consultant ook belangrijk dat je marketingkennis up-to-date is. Daarom besteden we in onze tweewekelijkse team meetings tijd aan interne trainingen, project learnings en andere vormen van kennisoverdracht.

Hoe ziet een werkdag er uit?
Het team bestaat uit zo’n 20 man, en samen zijn we een hecht, informeel team. Ook de managers zijn echt onderdeel van het team; de lijntjes zijn kort. Op dit moment werken we veel thuis, maar alsnog hebben we regelmatig contact. Elke ochtend starten we met de ‘Huddle’ waarin iedereen vertelt wat zijn doel van de dag is, of je nog ergens hulp bij nodig hebt en of je nog iets spannends hebt beleefd. En daarnaast is iedereen gemakkelijk bereikbaar via chat en videobellen om elkaar te helpen of even bij te kletsen.
Een typische werkdag omschrijven is lastig omdat elke dag anders is. Wel kan ik voorbeelden noemen van dingen die veel terugkomen in de projecten die we doen. Denk bijvoorbeeld aan:
- Meetings, presentaties en een wekelijkse update call met de klant en het voorbereiden van de sessies.
- Interviews, online research en workshops om informatie te verzamelen en het analyseren van deze data om tot een advies te komen.
- Het daadwerkelijk uitwerken van dit advies, bijvoorbeeld door de implementatie van technologie of het uitdenken van een campagne.
Normaal gesproken werken we ook regelmatig vanaf het kantoor van onze klanten. Dit heeft als voordeel dat je gemakkelijk een band opbouwt en je nog beter kan inleven in de wereld van de klant. In de periode vòòr Corona werkte ik bijvoorbeeld één dag per week bij T-Mobile op kantoor in Den Haag. Superleuk, om naast de projectwerkzaamheden ook met klant koffie te drinken en te lunchen.
Tot slot: wat vind je het leukst aan SPOTONVISION?
Allereerst vind ik het werk hartstikke leuk. De dagelijkse afwisseling, uitdaging en inhoud sluiten perfect aan bij mijn behoeftes. Daarnaast ben ik super enthousiast over de goede sfeer in het team, de maandelijkse teamuitjes en de vrijheid en het vertrouwen dat ik krijg om nieuwe dingen te proberen en te leren.
Wat ik ook enorm waardeer is dat ik elke maandagochtend een uur met mijn manager heb. Daarin bespreken we mijn persoonlijke groeipad, hoe ik mij verder kan ontwikkelen en dingen waar ik tegenaan loop in projecten. Hierdoor leer ik snel en kan ik gemakkelijk al mijn vragen kwijt.
Uiteindelijk kan ik SPOTONVISION absoluut aanraden als werkgever. Heb je interesse of wil je meer weten over mijn ervaringen als B2B Marketing Consultant? Kijk dan op onze vacature pagina of stuur mij een bericht.